398 חיילים ואנשי כוחות הביטחון בני העדה הדרוזית נהרגו בהגנה על מדינת ישראל, ואף לא שיר עברי אחד נכתב או הושר לזכרם.

ידענו לכבד אותם בהלוויות, לבקר את בני משפחתם בימי השבעה אבל לא הנצחנו את זכרם בפס הקול הישראלי, לא צרבנו את כאבם בזיכרון האבל הקולקטיבי.

מן הכפר אל הכיכר נכתב בהשראת סיפורם האישי והכואב של משפחות סתאוי ושנאן שאיבדו את האיל וכמיל ז״ל בפיגוע בשער השבטים שבמתחם הר הבית בירושלים.

הידיעה בחדשות הייתה קצרה. "שני שוטרי מג"ב דרוזים נהרגו הבוקר בכניסה למתחם הר הבית בפיגוע ירי. רס"מ האיל סתאוי ( 30), תושב מרר, ורס"מ כמיל שנאן (22), תושב כפר חורפיש… מהמשטרה נמסר כי שלושה מחבלים תושבי אום אל פחם נורו למוות".

שני שוטרים. שני בני העדה הדרוזית שמלווים אותנו מאז קום המדינה ומהווים חלק מאתנו, משרתים כמונו ואף יותר את המדינה, מגנים על הגבולות שלנו, נלחמים את המלחמות שלנו ומאבדים את טובי בניהם בהגנה על האדמה שלנו.

אנחנו גאים ונרגשים מאוד להעניק למשפחות סנאן וסתאוי, למשפחות הנופלים בני העדה הדרוזית ולכלל משפחות ישראל שאיבדו את היקר מכל, את השיר לזכרם ולכבודם.

תהא נשמתם צרורה לעד בצרור החיים.

עברי לידר, חגי אוזן, נסרין קדרי.

[]
CjwhLS0gaWZyYW1lIHBsdWdpbiB2LjQuNSB3b3JkcHJlc3Mub3JnL3BsdWdpbnMvaWZyYW1lLyAtLT4KPGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmhlbGljb24uY28uaWwvc2hvcC1oZWxwLyNzaGlwcGluZ2ciIHdpZHRoPSIxMDAlIiBoZWlnaHQ9IjUwMCIgc2Nyb2xsaW5nPSJ5ZXMiIGNsYXNzPSJpZnJhbWUtY2xhc3MiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIj48L2lmcmFtZT4K
Logo
הצטרפו למועדון הליקון מיוזיק
מצטרפים למועדון הליקון מיוזיק ונהנים מהטבות ייחודיות על כל החנות!
- הנחה של 7% – 25% על כל החנות בכל רכישה
- בלעדי לחברי מועדון – “המציאון”: הנחות ענק של עד 50% על מבחר אלבומים
- רכישה מוקדמת של אלבומים חדשים במחיר מיוחד ועוד...